אין סיטואציה מעצבנת ומטרידה כמו הרגע שבו אתם מגלים כי רגע לפני שאתם יוצאים לאימון, יש חשש לפנצ'ר בגלגל. מדובר בסיטואציה  מוכרת שעשויה להתרחש ולשבש את סדר היום. במידה ואתם נתקעים, להלן כל הצעדים הנדרשים לטובת החלפת הגלגל באופן בטוח, וחזרה לשגרת היום יום. מוכנים? בואו נתחיל!

עצירה במקום בטוח

אם אתם מבחינים שאחד מהצמיגים שלכם מאבד אוויר או חשים חוסר שליטה ברכב בעקבות פנצ'ר, הדבר הראשון והחשוב ביותר לעשות הוא לעצור במקום בטוח, ובהקדם האפשרי. לצערנו מתרחשים לא מעט אירועים מצערים שבמסגרתם נהגים עוצרים בצידי הדרך, ובהתאם לכך עלולים להיפגע בעקבות בדיקה של הפנצ'ר או החלפתו. על כן, בשביל לתקן את הפנצ'ר מבלי לסכן את עצמכם במסגרת של בטיחות בדרכים, עצרו את הרכב במקום בטוח כמו למשל תחנת דלק, שם תוכלו לבצע את החלפת הגלגל בנוחות. במידה ואתם לא יכולים לעצור במקום בטוח, עצרו בשולי הדרך, הדליקו את הפנסים ולבשו על עצמכם ווסט צהוב, כמו גם הציבו במרחק של כמה מטרים מהרכב תמרור אזהרה משולש שצריך להימצא בבגאז' שלכם.

בדיקה של לחץ אוויר

לעיתים פנצ'ר בגלגל מתרחש על רקע של בלאי או חדירה של עצם זר, כמו למשל מסמר. השלב הבא ולאחר שעצרתם במקום בטוח הוא לבדוק את מד לחץ האוויר. חשוב לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים כשהצמיגים קרים, שכן נהיגה עלולה לגרום להתחממות הצמיגים ולהשפיע על קריאת הלחץ, גם במקרה שאתם בטוחים כי יש פנצ'ר בגלגל. בצד החיצוני של הצמיג, תוכלו למצוא את השסתום, שהוא בליטת מתכת או פלסטיק קטנה שבה מוסיפים אוויר לצמיג. הוא ממוקם בדרך כלל על הדופן של הצמיג, ולאחר מכן לחצו עליו למספר רגעים בשביל לראות את גובה לחץ האוויר. במידה ומדובר בלחץ אוויר נמוך ובהיעדר פגיעה ממשית, זה הזמן למלא את האוויר של הגלגלים באמצעות הגעה במידת האפשר לתחנת דלק או למוסך הקרוב אליכם.

 

 

איתור הפאנצ'ר

במידה ולא הבחנתם בעצמים זרים כמו למשל קרע או דופן, מומלץ להיעזר בפנס בשביל לאבחן בצורה המדויקת ביותר את הסיבה לפנצ'ר, ורק לאחר מכן לתקן אותו. במידה ואתם מבחינים כי מדובר בחפץ שגרם לנקב, הסירו אותו בזהירות לפני שאתם מחליפים את הגלגל, והחליפו אותו בגלגל חדש שנבדק על ידכם באמצעות בדיקה של לחץ האוויר. מידע מלא אודות החפה של גלגל ואיתור מהווה הזדמנות בעבורכם לקבל את כל המידע שיסייע לכם לפתור את התקלה במהירות, אבל גם ביעילות.

החלפת הצמיג

הגביהו את הרכב באמצעות שימוש בג'ק, ולאחר מכן השתמשו במפתח כדי לשחרר את האומים על הצמיג שיש להחליף. בשלב הבא השתמש בג'ק כדי להרים את הרכב גבוה מספיק כדי להסיר את הפנצ'ר בצמיג. לאחר שהרכב מוגבה, הסירו את האומים המותקנים על גבי הצמיג, קחו את הצמיג הרזרבי והחליפו אותו בצמיג הישן, רק לאחר שווידאתם כי שהחורים בגלגל מיושרים. לאחר מכן, החזירו את האומים והדקו אותם חזק ככל האפשר. לאחר הרכבת הצמיג הרזרבי, הורידו את הרכב בחזרה לקרקע, ואל תשכחו להדוק את האומים באמצעות מפתח.

לסיכום

במידה ואתם נתקעים בדרך לאימון בעקבות פנצ'ר, אין מדובר בגזרת גורל. עקבו אחר ההוראות אותן הצגנו לכם כאן בסקירה, ובעת הצורך אפשר גם להתקשר לעמותות או אנשי מקצוע שיכולים לסייע לכם לבצע את ההחלפה על הצד הטוב ביותר, כחלק מחזרה לשגרה אחרי אירוע שכיח כמו זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *