עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 ומאז הצליחה לחולל שינוי עצום בחברה הישראלית, כפי שניתן להתרשם מהתגובות המצוינות אותם קיבלו מייסדי העמותה כמו גם המתנדבים מצד בוגרי התוכניות. למעשה, העמותה אשר חרטה על דגלה לצמצם את הפערים במדינת ישראל וכן לדאוג לרווחתם של דור העתיד מצליחה להוביל ליצירה של מערך התנדבותי הפועל בכל רחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה. אם עדיין לא שמעתם על העמותה ועל המייסדים, עכשיו זה הזמן.

עמותת אחינועם – פעילות חברתית ענפה למען עתידה של מדינת ישראל

את עמותת אחינועם הקימו האחים לבית משפחת אדרעי – רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי אשר נולדו וגדלו בעיר צפת. הרעיון לעמותה מבוסס על ערכים של נתינה לאחר ועל הבנה כי ישנה חובה מוסרית לדאוג לבני ובנות הנוער המתגוררים באזור הפריפריה, וזאת מתוך מטרה לאפשר להם להתקדם בכל המסלולים – החל מהלימודים התיכוניים  ועד השתלבות במסגרת הצבאית, אקדמית ובהמשך גם בשוק התעסוקה, וזאת למרות החסמים והקשיים שמשפיעים על הדרך להצלחה. בשל כך, החליטו המייסדים לקדם שורה ארוכה של תוכניות חברתיות, כאשר אחת מתוכניות הדגל היא תוכנית ליווי ארוכת טווח המבוססת על איתור של בני נוער שאינם מוכרים על יד רשויות הרווחה ויצירה של תוכנית פרטנית המותאמת לצרכים שלהם, כל זאת מתוך מטרה לאפשר להם לקדם את היכולת האישית ואף להוביל ליצירה של מערך תומך שישפיע באופן ישיר על עתידם.

 

 

תוכנית נוספת היא תוכנית חלוקת מלגות המבוססת על ליווי ארוך טווח המתבצע החל מגיל 16 ונמשך עד לגילאים בוגרים יותר, כאשר לכל אורך הדרך מלווים את הבוגרים מתנדבים אשר פועלים לטובת הגשמת המטרות וכן צמצום הפערים. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות וגורמי החינוך, ובהתאם לכך הפכה את עמותת אחינועם לעמותה חברתית וחשובה מאוד לעתידה של מדינת ישראל.

קידום בני נוער מהעדה האתיופית – אחוזי הצלחה גבוהים

תוכנית נוספת אותה מקדם באופן אישי רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי היא ליווי של בני נוער בני העדה האתיופית, וזאת על ידי קידום של תוכנית שבמסגרתה הם לוקחים חלק החל מגיל התיכון לטובת הגדלת הסיכויים לקבלה ליחידות מובחרות בצבא, כולל תפקידי קצונה. תוכנית זו הצליחה להוביל ליצירה של שינוי ממשי בחייהם של בני ובנות הנוער אשר לקחו חלק, כאשר הנתונים מדברים בעד עצמם – מעל ל-95% מהבוגרים אכן הצליחו להשתלב בתפקידים בכירים בצבא וביחידות מבוקשות, כאשר העמותה מספקת להם ליווי גם לאחר מכן בזמן האקדמיה, כל זאת מתוך מטרה לאפשר להם להגשים את עצמם ואת השאיפות המקצועיות שיגיעו לידי ביטוי גם בשוק התעסוקה.

התנדבות למען האחר

עמותת אחינועם בראשות האחים לבית משפחת אדרעי היא עמותה חברתית שפועלת רבות ובהתנדבות מלאה למען החברה הישראלית. מעבר לתוכניות אותן הצגנו לכם כאן, העמותה מקדמת גם תוכנית של שיפוץ מבנים בערי הפריפריה לצד קידום של תוכנית חלוקת מחשבים, כל זאת מתוך מטרה לסייע לנערים ונערות המתגוררים באזור הפריפריה לקבל חינוך איכותי המתבצע גם באמצעות מעבר ללמידה מרוחקת. ע

לסיכום

עמותת אחינועם הצליחה לשמור על ראדר תקשורתי נמוך, וזאת למרות עשייה מבורכת המתבצעת באזור הפריפריה. היכולת לסייע לצד פעילות ענפה שעתידה להמשיך גם לערים נוספות, כל זאת כחלק מעבודה קהילתית מאומצת שמצליחה להוביל לשינוי ממשי בחברה הישראלית, ובייחוד בחייהם של נערים ונערות הזקוקים לסיוע, ומקבלים אותו באמצעות פנייה לעמותה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *