אתם שומרים על הבריאות, מודעים לחשיבות של תרגילי שחרור, מקפידים על תזונה בריאה, מבינים מהי חשיבות של שינה מספקת מבחינת איכות האימון ונשמעים להוראות המאמנים. עם זאת, כאשר מדובר בזווית נוספת של שמירה על הבריאות, רבים מהספורטאים נוטים לחפף, כאשר מחשבה ש"לי זה לא יקרה" לצד מחשבה בסגנון "חבל על הכסף", מתערבבות להן ביחד ומונעות לבצע צעד אחראי – רכישת פוליסת ביטוח ייעודית עבור ספורטאים. אז מדוע אין להמשיך להתעלם ומדוע בסופו של יום מדובר בהשקעה כלכלית? עברו על המידע הבא!

ספורטאים נדרשים לביטוחים ייעודיים

ראשית נתחיל עם המידע הלא נעים שיש לשים על השולחן. פציעה חמורה בהחלט יכולה לקרות במהלך או בעקבות אימון ספורטיבי, ובמקביל פציעה חמורה עשויה למנוע מלחזור אי פעם למגרש האימונים ובו זמנית להוביל לשורה של הוצאות כספיות. מכאן שאם מבקשים להיערך כראוי, חשוב ביותר לעשות ביטוח בריאות. עם זאת, כיוון שמדובר בספורטאים ולא באנשים שמנהלים שגרה רגילה, הביטוח צריך להיות מדויק ומותאם לנסיבות. מהי המשמעות? כפי שמסביר אבנר הייזלר בגלובס, בתחום הביטוחים הכרחי לבצע התאמה מלאה, כלומר יש להפנים שקיימים ביטוחי בריאות ייעודיים לספורטאים, וגם בתוך הקטגוריה הזו קיימים שלל הבדלים.

ביטוח ייעודי עבור תחרויות

יש להדגיש ולציין שביטוח בריאות לספורטאים צריך לכסות שורה ארוכה של סיטואציות, ועבור מקרים מסוימים נדרשים ביטוחים מעט שונים. כך למשל אם משתתפים בתחרות, חובה לעשות ביטוח ייעודי, אך באותה נשימה יש להבין שהביטוח עבור תחרות ספורטיבית אינו מעניק הגנה מקיפה. מבקשים דוגמה? רוב הביטוחים עבור השתתפות בתחרויות אינם מכסים מקרים של תאונות. מכאן שחשוב ביותר לוודא שהביטוח מותאם היטב לנסיבות, שהביטוח מקיף ושהביטוח רלוונטי לתחומי הספורט הנבחרים.

כמו בספורט, גם בתחום הביטוחים אין להיות חובבנים

יש לחדד שספורטאים אינם יכולים להסתפק בפוליסת בריאות רגילה, וזאת כי בהרבה מהמקרים מגלים שאותה פוליסה אינה מכסה מגוון פציעות שנוגעות לעולם הספורט. לאחר שהבנו מדוע ביטוח ייעודי כה חשוב ומדוע חיוני להתאימו לאופי הפעילות, נעצור להסביר מה הביטוח כולל. ובכן באופן כללי ביטוח בריאות ייעודי לספורטאים יודע להציע מבחר כיסויים עבור הוצאות רפואיות, כולל כיסויים עבור ניתוחים שיקומיים, טיפולי שיניים, כיסוי למקרה של נכות, ביטוח צד שלישי וטיפולים פסיכולוגים. מה עוד? סיוע עבור מקרה של נכות, מימון תרופות שאינן נמצאות בסל התרופות (ושכן נחשבות כמצילות חיים), כיסוי עבור אובדן כושר עבודה וכדומה.

ביטוח בריאות לספורטאים: למה אתם צריכים את זה?

המענה הרפואי הטוב ביותר

לאור כל זאת, חשוב ביותר לוודא שעושים ביטוח בריאות מותאם נסיבות ופעילות רפואית, וזאת כדי להיות רגועים שגם אם תתגלה פציעה חמורה, תזכו לקבל את המענה הרפואי הטוב ביותר, וזאת מבלי להתפשר לא על איכות הצוות הרפואי, לא על איכות התרופות, ולא על הזמינות הרצויה. כמו כן, ביטוח בריאות ייעודי מאפשר לדעת שהפעילות שעושה לכם כה טוב לא תוביל למקום כלכלי קשה, פשוט כי גם אם תאונה תסיט מהמסלול הרצוי, לפחות תדעו שמבחינה כלכלית אתם מכוסים.

 הנאה מלאה ללא חששות רקע

לבסוף נציין שאין לטעות שביטוח בריאות לספורטאים גם מכסה תאונות שנוגעות לפעילות ספורטיבית עצמאית. כלומר משנה האם הביטוח מכסה רק פעילות ספורטיבית מקצועית, או גם פעילות חובבנית (למשל משחק כדורסל עם החבר'ה מהשכונה). לסיכום נציין שביטוח בריאות מותאם צורך ופעילות ספורטיבית מאוד חשוב, ולו עבור הידיעה שברגע האמת לא תיפלו כמעמסה על האנשים הקרובים לכם, וגם כדי שיתאפשר לפעול בלב שלם בתחום שאוהבים, מבלי שחשש מפני השלכות כלכליות ישפיע על איכות ההנאה והתוצאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *