יש כיום מספר רב מאד של מדיומים מגוונים המעבירים מידע. פעם היה לנו רדיו, טלוויזיה ועיתונות. כיום, עם ההתרחבות של מדיומים דיגיטליים, יש הרבה יותר מבחר- סרטונים ביוטיוב, פודקאסטים, רדיו אינטרנטי, סאונד-קלאוד, פייסבוק לייב ועוד רבים אחרים. למי שצורך מידע מכל הסוגים, זו ממש חגיגה ולמי שאוהב להתעדכן בנושאי ספורט – אין יותר טוב מזה. יש היום שפע עצום מכל הסוגים ומכל המינים של ענפי ספורט שונים. במאמר הזה ריכזנו לכם את התכניות השונות אשר אנחנו אוהבים בתחום:

"הפודיום"

פודקאסטים הם המדיום הכי מעמיק כיום בתחום הספורט, אולי אפילו יותר מרדיו. ניתן להקשיב שם במשך חצי שעה או יותר לנטו ספורט, פרשנות ספורט, ראיונות וכו'. כזהו בדיוק הפודקאסט "הפודיום" הוא מאגד בתוכו שלל נושאים: חדשות מהליגות השונות בכדורסל וכדורגל, ראיונות, סקירות ופרשנויות המועברות במקצועיות וידענות על ידי אורן יוסיפוביץ. הפרקים משלבים בתוכם ידיעות על שחקנים מפורסמים כמו לברון ג'יימס או ערן זהבי לצד סקירות של שחקנים או ליגות פחות ידועות אבל עדיין מאד מעניינות, לדוגמה: סקירה על הליגה לשחקנים נמוכים. בכל פרק, מארח יוסיפוביץ' מומחה אחר לספורט. בין היתר תוכלו לשמוע את: אמיר דורון, ירון טלפז, אורי אוזן, אסף כהן או ניר צדוק. לפודקאסט יש כבר למעלה מחמש מאות פרקים והוא עולה כל יומיים שלושה עם פרק חדש.

"ציון 3"

פודקאסט נוסף לו אנחנו מאזינים בשקיקה נקרא בפשטות 'ציון 3' – זהו המקום בו ראם שרמן ויונתן נמרודי נפגשים, מארחים ומדברים על רק על כדורגל. מכיוון שההתמקדות היא על ענף ספורט אחד, ראם ויונתן צוללים לנושאים שונים הכוללים גם את מאחורי הקלעים של הכדורגל. מדובר על נושאים כמו אימון ורכש מאמנים, רכש שחקנים, עסקים וכדורגל וכו'. כמובן, שלצד הנושאים הללו אנחנו מקבלים גם פרשנות לגבי המשחקים עצמם, בהתאם ללוחות הזמנים בליגות השונות בעולם. צמד המגישים מפגינים ידענות לא רק בכדורגל אלא גם מיומנות בהגשת התכנים והפקה של הפודקאסט.

לומדים מהגדולים: תוכניות מעניינות להאזנה בתחום הספורט

"בכל יום נתון"

פודקאסט נוסף של ראם שרמן, הפעם ביחד עם אוריאל דסקל נקרא 'בכל יום נתון'. השם הדו משמעי שלו מרמז על האופי של הפודקאסט – הוא שופע בנתונים שוני וניתוחים מספריים וסטטיסטים. הפודקאסט עוסק במגוון רחב של ענפי ספורט מכל העולם וכפי שמתארים אותו יוצריו: 'הוא לא מתנצל על הגיקיות שלו'. כל פרק נחלק לשני חלקים. במחצית הראשונה דנים באירועים אקטואליים שהתרחשו השבוע או צפויים לקרות בקרוב. בחלק השני צוללים לנושא ספציפי ומנתחים אותו לעומק. זה יכול להיות דיון כמו 'האם הליגה הספרדית באמת במשבר' או דיון מעמיק על הכדורגל כמוצר ומה הבעיות שלו ככזה.

שידורי ערוץ 5

במסגרת ערוץ הספורט, מספר 5, יש פודקאסטים ושידורים בעלי אופי של רדיו כאשר כולם מצוינים ובנושאי ספורט. הפודקאסט המצוין של נדב יעקב נקרא 'הנוסע המתמיד'. הוא מיועד לחובבי כדורגל, וכפי שהשם מרמז – הוא מביא ידיעות ופרשנויות מהליגות השונות בעולם.

ספייק נ'רול

'ספייק נ'רול' הוא פודקאסט הכדורסל המצוין של הערוץ. יש שם את אחד הסיקורים המעניינים ביותר לליגת הNBA כמו גם ליגות מהארץ.

"שלב המוקדמות"

פודקאסט בשם 'שלב המוקדמות' מופק על ידי הערוץ ומיועד לכל מי שמתעניין בהיסטוריה של הכדורגל בישראל. זהו פודקאסט שיכול לעניין לא רק שוחרי כדורגל או ספורט, אלא גם את מי שמתעניין בהיסטוריה של המדינה הנפרסת ומסופרת מבעד לסיפור הכדורגל הישראלי.

לבסוף, למי שרוצה עדכונים לקראת האולימפיאדה, פודקאסט ייחודי בנושא נקרא 'מאחורי הטבעות'. האולימפיאדה מתקיימת כידוע כל ארבע שנים  והיא נחשבת לסיפור ספורט ייחודי משל עצמו הזוכה כאן לסיקור מעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *