עבור תלמידי ותלמידות תיכון המעוניינים לשרת ביחידה קרבית בצה"ל, תקופה ההכנה יכולה להיות מאתגרת בהחלט ואפילו מורטת עצבים. במיוחד כאשר שואפים להגיע ליחידות המובחרות כמו סיירת מטכ"ל או שלדג, שייטת 13, דובדבן, אגוז ואפילו צנחנים, ויש צורך לעבור גיבוש מפרך על מנת להתקבל, זה משהו שיכול להלחיץ הרבה מאד מלש"בים שרוצים להגיע הכי רחוק שאפשר, אבל הדבר נכון לגמרי גם עבור אלו המתגייסים ליחידות השדה הקרביות שאינן מצריכות גיבוש מקדים, וגם בהן מדובר בשירות פיזי ומפרך. לכן, חשוב לדעת שאין מה להילחץ, מפני שניתן להיערך מראש לשירות ביחידות קרביות, מה שבהחלט יכול להקל על חודשי השירות הראשונים. הנה כמה טיפים איך ניתן לעשות זאת.

לפני הכל – התמקדו בצו הראשון

חשוב לציין כבר עכשיו – הצו הראשון אינו כולל אף מבחן פיזי, אבל הצלחה בו היא הצעד הראשון והחשוב ביותר להגעה ליחידות הקרביות המובחרות. כלומר שגם אם תכינו את עצמכם מבחינה פיזית ברמה הכי גבוהה שיש, אם מבחנים לצו ראשון זה משהו שלא תעברו בצורה טובה, זה יקשה עליכם מאד להגיע לאן שאתם שואפים. לכן ההמלצה החד משמעית שלנו בעניין היא להכין את עצמכם לראיון האישי ולמבחנים הפסיכוטכניים בצורה טובה ומקיפה.

כושר קרבי: כך תתכוננו לשירות משמעותי ביחידות קרביות

הצטרפו לקבוצת כושר קרבי

חשוב לדעת שצה"ל לא בונה על זה שתגיעו עם כושר גבוה, אבל אם תגיעו מוכנים זה יכול להקל עליכם בהחלט את שלבי ההסתגלות. כמו כן, אם התקבלתם ליחידה מובחרת, דעו שבשלבים הראשונים נעשים ניפויים של מועמדים לא מתאימים וכושר גופני ירוד זה משהו שיכול להפיל כל אחד. על כן, הדבר הראשון שתוכלו לעשות זה להצטרף לקבוצת כושר קרבי. היתרון בקבוצות הללו הוא שהאימונים מותאמים לסוג הכושר שצה"ל דורש, וכן העובדה שאתם מתאמנים בקבוצה עם אנשים אחרים בדרגות שונות, מהווה הכנה מנטלית מעולה לאופי הקבוצתי והחברתי של השירות הצה"לי. חשוב לדעת למה אתם נכנסים כמתאמנים מתחילים, ולדעת שזה לא הולך להיות פשוט ולהתכונן לזה.

מאמן אישי לכושר קרבי

אופציה שנייה היא לקחת מאמן אישי שיכין אתכם לשירות הצבאי. כאן ישנו החיסרון של אימון שלא נעשה בקבוצה, מה שאולי יקשה על ההבנה המנטלית של אופי השירות הקרבי, אבל כאשר אתם בוחרים מאמן מקצועי עם ניסיון והיכרות עם המערכת, אתם יכולים להיות בטוחים שתזכו להכנה פיזית ומנטלית ברמה גבוה מאד וכמובן עם יחס אישי וליווי צמוד שלאו דווקא תקבלו בקבוצה. מומלץ לבחור במאמן ותיק עם ניסיון, בעדיפות לאדם שמגיע מרקע של שירות צבאי ביחידה קרבית מובחרת.

עשו זאת בעצמכם

האפשרות השלישית, היא לבנות תוכנית אימונים עצמית ויש כאלה שזה מתאים להם. שימו לב שבדרך הזו, עליכם לגלות משמעת עצמית גבוהה ולא לוותר לעצמכם, שכן אם תגלו וויתור עצמי, זה בהחלט יפגום בהכנה שלכם. מומלץ להתייעץ עם חיילים ביחידות קרביות או מאמני כושר העוסקים בתחום ואפילו לבקש מהם לסייע לכם בבניית תוכנית אימונים אישית. שימו לב שאם אתם עדיין לא בכושר גופני מספיק ומתחילים להתאמן לבד ללא ליווי והדרכה, חשוב להתחיל לאט ובהדרגה ולא להעמיס על הגוף שלכם יותר ממה שהוא מסוגל לשאת.

הקפידו על תזונה מתאימה

לבסוף, על מנת שהאימונים הגופניים אכן יישאו פרי, אתם חייבים לשלב תזונה נכונה שתעזור לגוף שלכם להתחזק ולבנות את עצמו. בגדול, אין הבדלים משמעותיים בין תזונה שהולכת עם כושר קרבי לכזו שמתאימה לכל סוג אחר, ככה שבהחלט מומלץ להיעזר בתזונאי ולהתאים תפריט שיעזור למקסם את תוצאות האימונים.

בהצלחה ושיהיה שירות קל ומשמעותי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *