אם גם אתם  חושבים כי עישון קנאביס גורם לתחושה של עייפות ורצון עז להיכנס למיטה, יש לכם טעות. מסתבר כי לצמח הקנאביס יש יכולת לתרום להתאוששות לאחר אימון, בשל השפעות אנטי דלקתיות, כפי שנציג כעת בסקירה.

עישון קנאביס: לא מה שחשבתם

בעשור החולף ניתן להבחין כיצד המודעות לצמח הקנאביס זינקה, בייחוד בשל שורה של מחקרים אשר הוכיחו כי לצמח יש סגולות רפואיות רבות עוצמה. מדינות רבות בעולם כבר החלו במדיניות של לגליזציה של הצמח, וישראל עתידה להצטרף לאותן מדינות בשנים הקרובות  – ע"פ הערכות כבר בשנה הקרובה. אולם, אי אפשר להתעלם מהעובדה כי מדובר בצמח עם לא מעט סטיגמות נלוות, כאשר לא מעט אנשים סבורים כי במידה ומעשנים את הצמח או משתמשים במכשיר וופורייזר, הדרך למיטה ולשינה היא קצרה מאוד. מדובר בטעות, בשל העובדה כי ההשפעה של הצמחה משתנה מהאחד לשני, וישנם זנים ספציפיים אשר נמצאו בשורה של מחקרים כמו גם בתגובות של מעשנים כיעילים לצורך התאוששות מאימון, בשל השפעות אנטי דלקתיות בולטות המצויות בריכוז גבוה בצמח.

האם עישון קנאביס יכול להשפיע על אימוני הכושר

התאוששות מאימון – חלק בלתי נפרד מיעילות האימון

כל ספורטאי יודע כי חלק בלתי נפרד מהאימון כולל גם את החלק של ההתאוששות. פציעות שמשביתות מאימונים עלולות לא רק לפגום באיכות האימון אלא גם ביכולת לחזור לשגרת האימונים. קיימת סברה כי שימוש בקאנביס יכול בהחלט לתרום לתהליך התאוששות מהיר יותר לאחר אימון, ובהתאם לכך להפחית את הסיכוי לפציעה או הופעה של דלקות. למרות הדעה הרווחת, ישנם לא מעט מתאמנים וגם ספורטאים שמצליחים לשלב בין אימונים לבין עישון, אולם יש לקחת בחשבון כי אין מסקנה חד משמעית לגבי ההשפעה של הצמח ולכן עדיף קודם כל לבחון את ההשפעה באופן אישי, ובהתאם לכך לקבוע את שגרת האימונים. חשוב לזכור ששגרת האימונים תלויה גם בהרגלי התזונה, ולצד העישון חשוב להשקיע בכך ולהימנע מטעויות תזונתיות או ביצוע של הרגלים לא מתאימים לאחר אימונים, שפוגעים בסופו של דבר ביעילות האימונים.

השפעה דו כיוונית

כאמור, לכל אחד יש מערכת יחסים שונה עם צמח הקנאביס. מדובר בהשפעה דו כיוונית: מצד אחד להרגיע ולהפחית את הלחצים ומצד שני לגרום לתחושה של עייפות ותאבון מוגבר. היכרות עם הזנים השונים מהווה את המפתח לצורך יצירת איזון, תוך שימת דגש על הקשבה לתחושה האישית ובהתאם לכך גם לתמהיל האימון. מאחר ואין מסקנה חד משמעית לגבי ההשפעה של הצמח, ועל כן מדובר בניסוי וטעייה. בדקו מה המינון הנכון לכם ומה הזן שעושה לכם הכי טוב, ובהתאם לכך תפעלו. לסיכום, ככל שהמחקר בתחום יתקדם ויגלו יותר זנים אותם ניתן יהיה להתאים גם לספורטאים, כך ניתן יהיה לראות כיצד הסטיגמות בתחום ייעלמו וכי הקנאביס יהפוך לחלק בלתי נפרד מאורח החיים – בהתאם כאמור להשפעה האישית ולתחושה, כחלק מהבנה כי מדובר בצמח בעל סגולות משמעותיות, לטוב ולרע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *