ע"פ ארגון הבריאות העולמי, כשני מיליארד אנשים בכל העולם סובלים ממחסור תזונתי אשר מתבטא בשורה ארוכה של תסמינים. כיצד תוכלו לאבחן את עצמכם ולדעת האם גם לכם יש מחסור תזונתי? אנחנו כאן עם הפרטים.

מחסור תזונתי: בעל השפעות בריאותיות משמעותיות

מחסור תזונתי הוא מצב שבו הגוף שלנו אינו מקבל מספיק חומרי הזנה כמו מינרלים כמו גם וויטמינים אשר חיוניים בעבור התפקוד. למעשה, מחסור תזונתי יכול להוביל לתופעות בריאותיות כמו נשירת שיער, כאשר השתלת שיער מהווה את אחד הפתרונות הנפוצים ביותר בעבור טיפול בבעיה. נוסף לכך, מחסור תזונתי יכול לגרום לציפורניים חלשות, עייפות, סיכון מוגבר לדלקות כמו גם מחלישה את העמידות של גופנו מפני מחלות כרוניות.

אבחנו את עצמכם - כך תדעו האם יש לכם מחסור תזונתי

מגפה שקטה

מדובר במגפה של ממש, וזאת לאור העובדה כי ע"פ ארגון הבריאות העולמי כשני מיליארד בני אדם סובלים ממחסור תזונתי. רבים מהם כלל אינם מודעים לכך, ולכן בארגון מתריעים בפני הציבור כי יש לבצע אבחון ובדיקות הן הכרחיות בעבור טיפול במחסור תזונתי. נוסף לכך, בעידן שבו רבים מאיתנו מבצעים פעילות גופנית סדירה, מחסור תזונתי עלול להוביל לפציעות מרובות וכן לאי שיקום של השרירים לאחר האימון, ולכן במידה ואתם מתאמנים פעילים הנושא הזה צריך להיות בראש מעינכם. כיצד אם כן ניתן לבחון האם יש לכם מחסור תזונתי? להלן הפרטים.

איך נדע האם אנו סובלים ממחסור תזונתי?

כאשר אנו מתכוונים למחסור תזונתי, הכוונה היא לתזונה דלה מבחינת ויטמינים כמו ויטמין D וגם קבוצות וויטמינים נוספות, כמו גם סידן, ברזל, מגנזיום, ואבץ. מדובר בתת תזונה אשר לא רק מחלישה את הגוף אלא גם גורמת לנשירת שיער מסיבית מאוד, ציפורניים חלשות ושבורות, חולשה ועייפות כללית וכן מצב של רעב נסתר אשר משפיע על התפקוד התקין של הגוף. בכדי לאבחן את עצמכם, בדקו האם יש לכם נשירת שיער מסיבית והאם השיער שלכם יבש ושבור. נוסף לכך, אם אתם רואים כי במהלך היום אתם עייפים למרות שישנתם כהלכה, ישנה אפשרות גבוהה כי אתם סובלים ממחסור תזונתי. זאת ועוד, אנשים אשר סובלים ממחסור תזונתי לרוב נוטים לפתח הפרעות מטבוליות, חוסר אנרגיה ודלקות כרוניות. בכדי לאבחן חשוב מאוד לפנות לרופא המשפחה ולקבל הפנייה בעבור בדיקת דם, וזאת בכדי לאמוד את המדדים שלכם ובהתאם לכך לבחון תוכנית טיפול פרטנית. באמצעות תוספי תזונה כמו גם טכניקות כמו השתלת שיער ניתן להתגבר על המחסור התזונתי, ולהשיב את הגוף לאיזון. נוסף לכך, הקפידו לסגל לעצמכם הרגלים נכונים אשר מבוססים על תזונה נכונה ומאוזנת אשר עשירה במינרלים, ברזל וסידן אשר הם חיוניים בעבור טיפול במחסור תזונתי אשר נחשב כאמור לסוג של "מגפה שקטה" במאה ה 21.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *