בגיל הילדות מתנסים ילדים במשימות מתוך עולמות תוכן שונים. בגילאי הגן ובית הספר, לילדים כבר יש נטיות ברורות, תחביבים ותחומי עניין משל עצמם. אבל גם אם הילדים שלכם מסתפקים בשיעורי החינוך הגופני בבית הספר, ישנן דרכים שונות לעורר בהם הנאה מספורט בעזרת שילובו בחיי היום-יום שלהם ושלכם. איזה ציוד מתאים לשם כך והיכן ניתן לקנות אותו? על כך במאמר שלפניכם.

 

ספורט זה כיף

אתם מגדלים בבית את לינוי אשרם הבאה? הדור הבא של אלופי הג'ודו הוא בן משפחה שלכם? אם כן, אין לנו ספק שכבר גיליתם שמדובר בתחביב שכובש במהירות זמן רב ומשאבים נוספים. בין השאר, ילדים ספורטאים זקוקים לתזונה ייעודית, לאימונים אישיים וקבוצתיים, לציוד ולמיקום לאימונים אישיים ולתמיכה וסיוע מקצועיים, פיזיים ונפשיים. אם כל זה לא מפחיד אתכם בכלל ואתם מעוניינים לתת לילד שלכם הזדמנות לכבוש שיאים אולימפיים, חשוב להתחיל מוקדם. השלב הראשון הוא שילוב פעילות גופנית כחלק מהשגרה המשפחתית, כדוגמה לילד כבר בשנותיו הראשונות. בגילאים צעירים, משחקי ספורט יכולים להוות שלב ראשון בדרך לברר האם גם אצל הצאצא מתפתחות תקוות ספורטיביות.

זמן משפחה פעיל

רבים מהספורטאים האלופים, מספרים כי גדלו במשפחה ספורטיבית – כזו שבוחרת לטייל ביחד, לשחק משחקי כדור וליהנות בצוותא בשלל פעילויות פיזיות כמו שחייה, ריצה ומסלולי מכשולים. במשפחה פעילה, ילדים רואים את הוריהם משקיעים זמן בפעילות ספורטיבית החל מגיל צעיר במיוחד ומעדיפים, בעקבותיהם, משחקים אקטיביים. גם במשחקים ובציוד ספורט לילדים, כמו בכל מוצר שמיועד לילדים  צעירים, חשוב לוודא שהציוד עצמו איכותי ואינו מהווה סכנה למשתמשים בו או לסביבתם, חשוב גם לוודא שאין חומרים רעילים ששימשו לגימור או לצביעה וכן שאין סכנת התלקחות. לעומת הלך המחשבה הנפוץ, לא תמיד צריך לבחור בין ציוד יקר לציוד איכותי, השילוב קיים ומאפשר הנאה משפחתית בתנועה.

העיקר להזיז את הגוף

ילדים פעילים, שנהנים מפעילות ספורטיבית, ימצאו דרך להיות פעילים גם ללא ציוד מלבד דמיונם – ילדים יכולים לרוץ בפארק, לטייל עם כלב, לשחק בכדור עם חברים בהפסקה ולהתחרות עם חברים בעת משחק בגן שעשועים. אביזרים לפעילות גופנית, בעיקר כאלה המיועדים לקטנטנים, יכולים לשמש שימוש כפול עבור הילדים, הם גם מעודדים שימוש ופעילות, בגלל החידוש, ההנאה, הצבעוניות והסקרנות וגם יכולים להיות זרז לפעילות שונה וחדשה או להוות חלק מאתגר להתקדמות ברמת הפעילות, כך למשל דלגית יכולה להציג אתגר חדש בפני ילדים שלמדו זה עתה לקפוץ בביטחון וסל קסום לכדורים בחצר הבית יכול לעודד את הילדים להתנסות בתחום הכדורסל.

איפה קונים ציוד?

ציוד ספורט וגם אביזרים לפעילות גופנית עשויים להיות יקרים מאוד אבל הם מיועדים לשלב מתקדם יותר, כאשר ילדים בוחרים תחום ספורט ומחליטים לנסות להתמקצע בו. בתקופת הילדות המוקדמת, מגיל שלוש לדוגמה, כדאי להעדיף אביזרים שיידמו לילדים יותר כמשחק מאשר כציוד יוקרתי ומתוחכם. עם ציוד שמיועד לילדים, בגודל, בצבעוניות ובסוג האתגר הספורטיבי שהוא מציג, גדל הסיכוי לשימוש מוצלח ולהנאה מהפעילות. כך למשל ישנו סיכוי גדול שילד ישמח לטפס אל פסגת הגבעה, אם ידע שבפסגה ממתינה לו בועת פלסטיק ענקית, בעזרתה יוכל להתגלגל מטה בביטחון ובהנאה.

 

תעשו לעצמכם ג'סטה

באתר JESTA תוכלו למצוא, בין שפע האפשרויות האחרות, גם ציוד וגם אביזרים לפעילות גופנית שמותאמים לילדים צעירים מאוד. השפע הקיים מאפשר לכל ילד למצוא את האביזר המשחקי המועדף עליו, בין אם מדובר בפריזבי שמתאים למשחק עם חבר, עם בן משפחה ואפילו עם כלב שאוהב לשחק או בכדורגל מרחף שמאפשר סוף סוף לשחק בסלון בלי לסכן את הרהיטים. בין האפשרויות ימצאו גם הילדים הביישנים אפשרויות למשחקי ספורט עצמאיים כמו כדורסל או מקל פוגו וגם כאלה שאפשר לבחור בהם האם עדיף ביחד או לבד, כמו כדור בועה מתנפח ענק.

לסיכום

אם אתם מגדלים ילדים בעלי זיקה לעולם הכושר הגופני, טפחו את התחביב שלהם ומי יודע – אולי הם יהפכו לספורטאי העתיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *