אופניים חשמליים הם כלי תחבורה נוח להתנייד בתוך העיר, ולעיתים אף מחוץ לעיר, והם דורשים מהרוכבים להכיר את החוקים לרכיבה ואת הסימנים השונים שנמצאים בדרכים. המשיכו לקרוא וגלו את הכללים והתמרורים הבסיסיים לרכיבה על אופניים חשמליים.

כמה מילים על האופניים החשמליים

האופניים הם אמצעי קל ונוח לתנועה ממקום למקום. בשנים האחרונות הם נמצאים בכל פינה, ומגיעים בסוגים ובדגמים שונים, חלקם בעלי מנוע עזר. האופניים החשמליים הם הסוג המהיר והנוח שנמצא בשימוש אצל אנשים ונשים בגילאים שונים, מבני ובנות נוער ועד גילאים מבוגרים הרבה יותר, והם מחליפים את הרולרבליידס והסקייטבורד שהיו פעם בשימוש. השימוש הנרחב באופניים האלה גרם לצורך בחוקים וכללים לרכיבה עליהם כדי להגיע ממקום למקום, והם מגבילים את הרוכבים ועשויים להגן עליהם.

כללים בסיסיים

האופניים החשמליים מיועדים לרכיבה על הכביש או במקומות המסומנים כמיועדים לכך, ומחייבים את הרוכבים להישמע לחוקי התנועה. המהירות המותרת לנסיעה ולרכיבה מוגבלת, ולכן החוקים מגבילים את הרכיבה על האופניים לכאלה המספקים כוח של עד 250 וואט, ומגיעים למהירות של לא יותר מ-25 קמ"ש. עליהם חובה להתקין צופר או פעמון, מחזירי אור ופנסים שיכולים לעזור ולהגן על הרוכבים בזמן הרכיבה. עוד אחת הדרכים להגן על הרוכבים והנוסעים איתם היא באמצעות חבישת קסדה שעשויה לעיתים למנוע פגיעות ראש חמורות, ואף קנסות גבוהים. בנוסף לאלה, הרכיבה על אופניים חשמליים מוגבלת לגילאי שש־עשרה ומעלה, ולא פחות.

 

 

תמרורים שחשוב להכיר

הרכיבה על אופניים חשמליים, כמו הנסיעה ברכבים ועל אופנועים, מחייבת להכיר את התמרורים השונים כדי להימנע ולהישמר מתאונות. ישנם תמרורים שמזהירים ממצבים מורכבים יותר שעשויים להיות בהמשך הכביש הדרך, וחלקם מורים לנהג או לרוכב על האופן שבו הוא יכול לנסוע. תמרורי אזהרה יכולים להזהיר מתנאי דרך משתנים, כמו היצרות של הכביש או השוליים או פיתול לא צפוי של הדרך, ואף עשויים להזהיר ממצבים מסוכנים אפשריים, כגון הולכי רגל שעלולים להימצא בקרבת מקום, סכנות החלקה או סכנות שקשורות לטבע. התמרורים המורים על אופן הנסיעה לפעמים מגבילים את מהירותו של הנהג, לחצו כאן כדי לקרוא יותר. התמרור של זכות קדימה, לדוגמה, מכריח את הנהג להאט את נסיעתו ולשים לב לאלה המגיעים מכיוונים שונים שיכולים להמשיך לנסוע כרגיל. דוגמא נוספת לתמרור שמגביל את מהירות הנסיעה הוא תמרור שמגביל אותה לחלק מסוים של הדרך, כמו התמרור המורה על דרך עירונית. התמרור מגביל את המהירות בדרכים העירוניות לעד 50 קמ"ש כדי להימנע מלסכן את הולכי הרגל. בנוסף לתמרורים אלה, ישנו תמרור המורה על עצירה מוחלטת של  כלי הנסיעה. התמרור המתומן הוא בצבעים אדום ולבן ובתוכו כף יד המורה לעצור ולתת זכות קדימה לכלי תחבורה אחרים העשויים לעבור בדרך זו. הכרת התמרורים היא חשובה כדי לשמור על חיי הרוכבים ועל החיים של האחרים המשתמשים בכבישים והמדרכות.

לסיכום

האופניים החשמליים הם כלי תחבורה יעיל ונוח שגרם לחוקק חוקי תחבורה נוספים התקפים לרוכבים עליהם. החוקים שהרוכבים מחויבים להישמע להם מגבילים את סוגי האופניים הממונעים, את מקום ואופן השימוש בהם ואת גיל הרוכבים. הרוכבים מחויבים להישמע לחוקי התנועה ולתמרורים השונים שנמצאים בדרך. התמרורים יכולים להזהיר מסכנות שונות, כמו הולכי רגל או סכנות הקשורות לתנאי הדרך, וכן הם יכולים להגביל את אופן הנסיעה של הרוכב. ההגבלות השונות עשויות להגן על חיי המשתמשים בדרכים. התמרורים מורים לנהג לעצור או להאט כדי לתת לאחרים לעבור בצורה בטוחה, וחלקם מגבילים את מהירות הנסיעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *