חופשה באילת היא לפי רבים היכולת להישאר בארץ ולהרגיש חו"ל, מה גם שבשנים האחרונות זמינים מגוון דילים לאילת המנגישים את התענוג לכולם. חשוב לדעת כי מלבד המצפה התת ימי ושונית האלמוגים מציעה אילת מסלולי טיולים מדהימים באזור הרי אילת והסביבה שאסור לפספס: מסלולים עם אפשרות לשכשוך במים, מסלולים המתאימים למשפחות, מסלולים מעגליים ומסלולים עם נופים משכרים. כל המידע על מסלולי ההליכה שאתם חייבים לעצמכם בחופשה הבאה שלכם באילת.

מסלול הכולל כניסה למים

אילת, העיר הדרומית, מתאפיינת בטמפרטורות גבוהות במשך רוב השנה. מתחשק להם מסלול הליכה הכולל כניסה למי נחל להתרעננות? קבלו את המסלול הבא: מעין יהב אל נחל ברק. התחילו את המסלול בעין יהב, סמוך ליישוב ספיר בדרום הערבה. עליכם להיצמד למסלול האדום שילווה אתכם כמעט לאורך כל המסלול. תוכלו להגיע לגב ספיר – מעין בריכת מים קטנה להתרענן בה, לאחר מכן תוכלו לבקר באנדרטת שמוליק לזכרו של שמוליק לוי, קצין מסיירת הצנחנים. שביל הצעידה שלכם יתחבר כעת לנחל נקרות, נחל שאורכו כ-60 קילומטרים. התוואי ייקח אתכם לנקודה יפהפייה המכונה: "רגל הפיל" עמוד אבן שעליו ניתן להצטלם.

בהמשך תגיעו לחורבת מואה – אתר עתיקות במדבר, שם תוכלו לפגוש בשרידי מגדל שמירה, בריכת אגירה בית בד ועוד. מהעיר העתיקה תוכלו להתקדם לכיוון שביל ישראל ובהמשך אך כביש 90 לכיוון הכביש הראשי.

מסלול למשפחות

מעוניינים לרדת לאילת עם כל המשפחה? כדאי לבדוק מראש דילים לאילת ולסגור בהקדם תאריכים לשהייה. בהגיעכם למלון, תוכלו להתרשם ממגוון מסלולי טיול המוצעים למשפחות. לדוגמה, מסלול ג'יפים למרגלות הרי אילת. כ-4 שעות נסיעה על דרך הערבה מאילת צפונה. בתחילת המסלול נגיע אל נחל שחורת הכולל גנטי שחורה ודייקים אדומים. בהמשך ניכנס לקניון צר ונחזור למזלג ולעמודי עמרם. נציין כי בסביבה קיימות מערות של כריית נחושת. בהמשך נגיע לדקלי הדום וכשנעבור אותם נפגוש בבאר עברונה.

 

 

נעברו בדרכינו בין עצי שיטים ונמשיך בכביש הערבה לנחל פסלים. ניכנס לדרך עפר שעוברת בין צוקי אבן ונגיע לכביש סלול. כביש זה יוביל אותנו לתחנה סיסמוגרפית הממוקמת בהר עמרם. משם נפנה מזרחה לכביש הערבה וחזרה לאילת.

מסלול מעגלי

נתחיל בהר יהורם. לעבר פסגת ההר נטפס בשבילים המסומנים בשחור. מנקודת הפסגה נמשיך עם השביל השחור עד לתצפית מרהיבה ביותר על האזור.

עם השביל השחור נרד לכיוון האוכף שבו נקודת התפצלות של השבילים. נמשיך עם השביל הכחול העולה לכיוון הר שלמה – הר משונן המכיל זיזים חדים בו נמצא עמדות שמירה ישנות של צה"ל. עם השביל הכחול נמשיך לנחל בת שבע-נחל המפלים. נחל זה נשפך אל נחל הנטפים ממנו נגיע אל עין הנטפים ובחזרה על עקבותינו נמשיך קילומטר נוסף להר יהורם.

לסיכום,

אילת העיר הדרומית היא יעד מושלם לא רק בעיניי תיירים רבים ברחבי העולם, אלא גם בעיניי ישראלים שמעוניינים להרגיש אווירה של חו"ל מבלי לצאת מהארץ. אנחנו מזמינים אתכם לבוא ליהנות מחופשה חלומית משולבת במסלולים אטרקטיביים למיקסום החוויה האילתית. מאחלים לכם טיול מושלם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *