רוצים לצאת לטיול באירופה כל המשפחה? אם כן, יש לכם הזדמנות להעניק לילדים שלכם מתנה מיוחדת: אזרחות אירופאית. אם אתם מתכננים טיול באירופה עם הילדים ואתם בעלי דרכון פורטוגלי, כדאי לכם לשקול להוציא גם להם אזרחות פורטוגלית. האזרחות באחת ממדינות אירופה מעניקה לילדים שלכם את כל הזכויות של אזרחים אירופאים, וההליך להוצאת אזרחות פורטוגלית לילדים הוא פשוט יחסית ויכול להיות שווה את המאמץ! שנתחיל?

למה להוציא אזרחות פורטוגלית?

אזרחות פורטוגלית היא הזדמנות ייחודית לקבל אזרחות אירופאית וליהנות מהטבות רבות. התיקון לחוק האזרחות הפורטוגלי שנכנס לתוקף ב-2015 הרחיב את האפשרות לקבל אזרחות פורטוגלית לצאצאים של יהודי ספרד המגורשים, והוא מאפשר לישראלים רבים להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית. האזרחות הפורטוגלית מאפשרת ליהנות מהטבות רבות, ביניהן:

מי זכאי לאזרחות פורטוגלית?

כל אדם שעומד באחד מהתנאים הבאים יכול להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית, אבל צריך לזכור שתהליך הבקשה יכול להיות מורכב ולדרוש זמן, אבל הוא יכול להיות שווה את המאמץ לאלה שרואים בכך הזדמנות לקבל אזרחות אירופאית ואת הזכויות שנלוות אליה. הינה שלושת התנאים העיקריים לקבלת אזרחות פורטוגלית:

 

 

ילדי אזרחי פורטוגל

אם אתם תוהים מהי הדרך להוציא אזרחות פורטוגלית לילדים, כדאי שתדעו שיש הבדלים בין שצריך לדעת לפני שאתם שוקלים להתחיל את התהליך.

ילדים שנולדו לפני הוצאת הדרכון הפורטוגלי

ילדים שנולדו להורים שכבר השלימו את תהליך הוצאת הדרכון, גם אם רק אחד מההורים היה זכאי לו, מקבלים אזרחות פורטוגלית באופן אוטומטי. כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם הרשויות הפורטוגליות ולהגיש בקשה להנפקת דרכון פורטוגלי בשבילם.

ילדים שנולדו אחרי הוצאת הדרכון הפורטוגלי

ילדים שנולדו להורים שעדיין לא השלימו את ההליך לקבלת הדרכון הפורטוגלי יכולים לקבל אזרחות פורטוגלית כשאחד מהוריהם מקבל את האזרחות הפורטוגלית. במקרה הזה, ילדים עד גיל 14 יכולים להירשם כתושבי פורטוגל בלי צורך בהוכחת השתייכות, ומעל גיל 14, הילדים צריכים לעבור את הליך ההתאזרחות הרגיל כמו מבוגרים.

לסיכום

אז אם אתם חולמים על טיול באירופה עם הילדים, כדאי לכם לבדוק אם אתם זכאים לאזרחות פורטוגלית. היא מאפשרת לכם ולילדים שלכם ליהנות מהטבות רבות, כמו חופש התנועה ברחבי האיחוד האירופי, השכלה איכותית, עבודה, בריאות ונסיעה בלי צורך בוויזה ליותר מ-180 מדינות ברחבי העולם. התיקון לחוק האזרחות הפורטוגלי הרחיב את האפשרות לקבלת אזרחות פורטוגלית לצאצאים של יהודי ספרד המגורשים, מה שמאפשר לישראלים רבים להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית. אז, אם אתם חושבים שאתם זכאים, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום האזרחות הפורטוגלית כדי לקבל את כל המידע הדרוש לכם ולבצע את התהליך בצורה חלקה ובמהירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *