קורס תזונה

קורס תזונה הוא שם קוד ללימודים עשירים ומגוונים אותם ניתן לעשות בכל מני התמחויות ומסגרות. באופן כללי לימודי תזונה הם לימודים פארה רפואיים וככאלה הם לימודים רציניים שלרוב יגיעו גם עם הסמכת עבודה וטיפול כלשהי. במידה ואתם רוצים לעסוק בתחום חשוב מאד ללמוד במקום מוכר ומוסמך על מנת שניתן לנצל את התעודה להמשך, יחד עם זאת, במסגרת קורס תזונה מה שחשוב הוא התוכן, ולכן חשובה לא פחות היא תכנית הלימודים.

קורס תזונה אמור להעניק כלים מעשיים לניהול תזונתי נכון במסגרות שונות. הן במקרים של ביצוע שינוי אסתטי כמו עלייה או ירידה במשקל ברמה מידתית, הן במקרים משמעותיים של משקל גדול שצריך להוריד או להעלות והן במצבים בריאותיים שנוגעים ייעודית למשקל או למחלות שונות שקשורות בתזונה. המחקר הקליני של היום כבר יודע לקשר את רוב המחלות בדרך כזו או אחרת לתזונה שאנחנו צורכים, וכן גם להרכב החיידקים שלה. במקרה של סוכרת למשל קל מאד לראות את זה והמחקר בנושא הוא באמת ענף ומרשים. ירידה משמעותית במשקל במקרה של סוכרת מהווה מרפא כשלעצמה. ממש ככה. זה נכון גם במקרים של בעיות לחץ דם, שומנים בדם, במחלות רבות של הכבד וכאמור, הרבה מאד מחלות, בטח אלו שמזוהות עם אורח החיים של המערב- ניתנות לקישור לתזונה.

איפה לומדים קורס תזונה?

הבנה תזונתית אם כן היא חיונית וחשובה בכל כך הרבה עולמות ואכן ניתן ללמוד תזונה בכל מני מסגרות. קורס תזונה אפשר ללמוד במסגרות חוץ של אוניברסיטאות, בווינגייט ובמכללות ספורט נוספות. קורס תזונה ניתן ללמוד גם במסגרות פרטיות ואצל אנשי מקצוע מסוימים וכן גם ניתן ללמוד קורס תזונה בפורמטים שונים.

בעיקר על רקע הקורונה, אבל למען האמת גם הרבה קודם אפשר היה לראות את גיוסה של הטכנולוגיה לשרות ההשכלה וכך נולדה האפשרות של למידה מרחוק. קורס תזונה ניתן לקחת גם און ליין, מה שמרחיב מאד את האפשרויות שעומדות לרשותו של הסטודנט מבחינת זמנים, מוסדות לימוד ואפילו מדינות לימוד. מטבע הדברים לימודים שנעשים דרך הרשת אפשר לעשות מכל מקום בעולם. זה כמובן אומר גם שאם אתם גרים או נמצאים בחו"ל ויש קורס תזונה ספציפי שאתם רוצים לקחת, אבל לא נמצאים פיזית במדינה כדי להשלימו, סביר להניח שתוכלו להתחבר און ליין וגם אם לא להיות נוכחים פיזית בזמן השיעור הפרונטלי, לצפות בהקלטות.

קורס תזונה במסגרות כלליות

אחת הדוגמאות ללימודים ויישום של קורס תזונה והבנה בתחום היא במסגרת לימודי סיעוד שכשלעצמם מהווים מקצוע פארה רפואי, בוגר הלימודים לא יהיה תזונאי בהמשך הדרך, ככל הנראה, אלא אם כן יבחר להתמקצע בכך, ובכל זאת קורס תזונה הוא קורס כבד ומשמעותי גם במהלך הלימודים עצמם וגם במבחן ההסמכה הממשלתי.

באותה מידה לימודי תזונה מהווים חלק מהותי מעבודתו של מאמן הכושר ושל מקצועות נוספים שאולי לא בהכרח חייבים אולי הסמכה ייעודית ורחבת היקף במסגרת קורס תזונה ארוך ומעמיק, אבל הם כן זקוקים לידע הבסיסי ומעבר כדי לאפשר למטופלים, מתאמנים, נועצים והלקוחות שלהם להפיק את המקסימום מתוך האינטראקציה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *