קורס תזונה

לימודי תזונה וכל מה שנוגע לביולוגיה, לבני אדם, לבריאות ולטיפול הוא בעצם תחום של שליחות. הבחירה היא בחירה של הנפש ושל הנשמה, אבל הלימודים עצמם הם מאד מעשיים ולא פשוטים. אנשים רבים שמגיעים ללימודים רפואיים ופארה רפואיים מקבלים שוק מתמשך. בפעם הראשונה מכמות הידע שצריך להכיר, ללמוד ולשנן ובפעם השנייה מהפער הקיים בין לימודי היסוד והלימודים העיוניים לבין הפרקטיקה המעשית.

קורס תזונה ובעצם כל קורס בעולם הרפואה על כל הנגזרות שלו דורש הרבה מאד משאבים. למעשה אנחנו לומדים שפה חדשה. שפה של רפואה, של פיזיולוגיה וביולוגיה, כימיה וביוכימיה של הגוף. זה עולם מושגים שלם, עולם שלם של תהליכים ועל מנת לשלוט בכל מה שקורה ברמה ההבנה יש להכיר קודם את השפה.

להגיע מוכנים ולהיערך למה שנדרש

קורס תזונה הוא אחת המתנות הכי גדולות שכל אדם יכול לעשות עבור עצמו, הן ברמה המקצועית ובטח ובטח שברמה האישית. קורס תזונה הוא שכבה אחת מתוך הכשרה רחבה של תזונה על הנדבכים השונים שלה כשלרוב, מי שלומד תזונה, בי אם במסגרת האקדמית והרחבה של תואר ובין אם במסגרת מקצועית של קורסים ילמד תזונה בהיבטים של טיפול.

פרושו של דבר שלימודי קורס תזונה יהיו לרוב משולבים בין הידע התאורטי של פיזיולוגיה, ביולוגיה, ביוכימיה וכל מה שנדרש לבסיס ההבנה המעמיקה של רזי התזונה והפעולות הביולוגית של המערכות שלנו על בסיסה, ואילו החלק השני יוקדש לעבודת שדה שהיא בעצם הקליניקה או במילים פשוטות הטיפול עצמו.

מה עושים עם קורס תזונה מבחינה תעסוקתית?

קורס תזונה מהווה את הבסיס לחיים בריאים כך שמדובר בבחירה מדהימה קודם כל ולפני הכל ברמה האישית. קורס תזונה מהווה את בסיס הידע החיוני כדי לקיים אורח חיים בריא, מאוזן ומיטיב, כך שככל שיש לנו יותר ידע אמתי בנושא יהיה קל יותר ליישם את מה שנכון, בפועל. כמובן שההשפעות החיוביות מתאפיינות באדוות, כך שמי שיוצא נשכר הוא לא רק בעל הידע שצבר את הידע וכעת מיישם אותו בחייו, אלא גם כל הסביבה הקרובה שלו, המידית וזו המידית פחות. בין אם אלו בני הבית, אורחים שבאים לאכול ואנשים שמוכנים לקבל עצות בריאות באופן כללי.

מעבר לתרומה האישית והסביבתית של קורס תזונה, יש לו פוטנציאל קריירה אדיר. תזונאים נדרשים בכל בית חולים, מרפאה, מרכז ספורט והיום עם המודעות הגדלה לחשיבותה של התזונה בחיינו, ייעוץ תזונתי נחוץ ונדרש גם במרכזי חינוך, ארגונים עסקיים ולמעשה בכל מסגרת שמגיעים אליה אנשים באופן תדיר.

כמובן שלתזונאי יש אפשרות מדהימה גם לקריירה עצמאית שפותחת דלתות לנסיקה אמתית עם פוטנציאל אינסופי. כלומר מבחינת אפשרויות קריירה, קורס תזונה פותח דלתות הן לעולם התעסוקה כשכירים והן כעצמאיים ועם הזדמנות להקים עסק משגשג.

תזונה, בריאות ורווחיות

מודעות הציבור לחשיבות התזונה גדלה ואתה גדל נתח התקציב מהעוגה השלמה שאותו אנחנו מוכנים להקדיש לנושא, הן ברמת הפרט והן ברמה המדינה. המשמעות של הקצאת תקציבים היא כמובן תפעולית ומעשית, כך שחוץ מהיות עולם התזונה בגדר שליחות, זהו אפיק קריירה משתלם מאד מבחינה כלכלית וזה לא עניין של מה בכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *