מוטיבציה להתאמן

לפעילות גופנית יש הרבה יתרונות: היא שומרת על הגוף שלנו במצב בריא, יש לה השפעה חיובית על מערכת החיסון, היא משחררת אנרגיה ומשאירה אותנו עם תחושת סיפוק, היא בריאה למצב הרוח בריאות הנפש ועוד. למרות כל היתרונות הברורים הללו, רבים מאיתנו לא מצליחים להתמיד בפעילות גופנית. אנחנו רוכשים ציוד וביגוד ספורט, אולי נרשמים לחדר כושר או מקום אחר, עושים ספורט במשך תקופה ואז נוטשים. אם התסריט הזה נשמע לכם מוכר – אתם לא לבד. רבים מאיתנו מודעים לכל הטוב שיש לספורט להציע אבל מסיבה זו או אחרת פשוט לא מסוגלים להתמיד. אנחנו חושבים שיש לנו כמה עצות טובות שיוכלו לעזור לכם להתמודד עם התופעה. המשיכו לקרוא:

הופכים את הספורט להרגל מהנה

הדרך הראשונה שיש לנו להציע לכם, היא זאת שגם עובדת למרבית האנשים, היא פשוט להפוך את האימון לאירוע המתרחש בימים קבועים בשעות קבועות. אם יש לכם אפשרות להאזין למוזיקה או לרדיו תוך כדי האימון – זה יכול מאד לעזור. אל ההרגל תצטרף האזנה לתכנית קבועה אשר תעזור לכם לקבל מוטיבציה לצאת. אפשר למשל להאזין לרדיו רשת א באתר רדיו הד. תוכלו להאזין שם למגוון תכנים בנושאים תרבות שונים כולל מוזיקה. כך תנצלו גם את הזמן בכדי להעשיר את עצמכם.

אפשרות נוספת היא להאזין למוזיקה קצבית ומעוררת אשר תעזור לכם להתמודד עם מאמצים שונים במהלך האימון. שוב, אם יש לכם תכנית רדיו עם מוזיקה שאתם אוהבים, נסו לשלב אותה בתכנית האימונים שלכם.

התאמנו ביחד

לאימון בקבוצה או עם עוד בן זוג נוסף יש הרבה יתרונות, ובעיקר אם מדובר במתאמנים מתחילים. כאשר אתם מתאמנים ביחד וקובעים להגיע, אתם למעשה יוצרים לכם לחץ חברתי שיעזור לכם להתמודד עם חוסר החשק של היציאה מהבית. ראשית, עצם זה שקבעתם את הפעילות תדרבן אתכם לא לבטל. שנית, זה יותר נחמד להתאמן ביחד עם עוד אדם או כקבוצה. לפעמים אתם תעזרו באחרים בשביל לקבל מוטיבציה ולעיתים יהיו אלו החברים שלכם שיעזרו בכם.

הצבת מטרות

הצבה של יעדים שונים יכולה לעזור לכם להעלות את המוטיבציה באימון. חשוב רק לשים לב שאותם יעדים הם ראליים מבחינת היכולות שלכם ומה שניתן להשיג. אם יש לכם יעד מאד שאפתני, נניח לרוץ מרתון שלם, חשוב לחלק אותו ליעדים יותר מידיים. הסכנה היא שיעדים כל כך רחוקים לא יתנו לכם מספיק תחושה של הישגים וסיפוק. לכן נמליץ לבנות יעדים קרובים, נניח ריצת 10 ק"מ כאשר לאחריה היעדים יכולים להיות שיפור הזמנים. זוהי כמובן רק דוגמה. מה שטוב בהצבת יעדים הוא שתוכלו להפוך אותם ליעדים קבוצתיים ובכך לעזור ולהיעזר עוד יותר כקבוצה. אם מתאמנים בחדר כושר, חשוב להימנע מטעויות נפוצות כדי להצליח לעמוד במטרות שהצבתם.

בנו תכנית

תכנית אימונים מסודרת היא לא רק עניין לספורטאים מקצועיים. בתכנית תוכלו לשלב גם תחרויות או השתתפות באירועים שונים בתחום בו אתם מתאמנים. תכנית כזאת תעזור לכם להציב ולהגיע ליעדים ראליים. כמו כן, תכנית תהווה בשבילכם מדד להתקדמות וגם תעזור עם המוטיבציה לצאת לאימון. כאשר יש משהו יותר גדול מונח על הכף, המוטיבציה גבוהה יותר.

 

לבסוף, לא פחות חשוב – בכל תקופת אימון יש עליות וירידות. יש תקופות בהן אתם יותר פעילים ומלאי מוטיבציה ויש כאלו שקשה. חשוב שתדעו לא להיכנס לייאוש בתקופה בה המוטיבציה שלכם הייתה נמוכה ואולי התאמנתם חלש או פספסתם אימון. אל תחשבו על מה שהיה ומה שפספסתם. הסתכלו קדימה, קחו החלטה שאתם חוזרים לעצמכם ופשוט צאו, התאמנו ונסו ליישם את כל מה שהזכרנו כאן במאמר. בברכת אימון פורה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *