כושר גופני הוא דבר נפלא. הוא שומר על הגוף שלנו צעיר ורענן, משאיר אותנו במצב רוח מרומם בעקבות הפרשת הורמונים האחראים לאושר בגופנו ותורם רבות לביטחון העצמי ולתחושת המסוגלות שלנו. עם זאת, גם לספורט ולכושר גופני, במיוחד כשהם נעשים באופן חד פעמי ובצורה לא נכונה וגם במקרים של ספורטאים מנוסים מתמידים, יכול להיות מסוכן כשאנו דוחפים את עצמנו לקצה עד כדי פציעות, שהן לעתים קשות ולפעמים אפילו כאלה שאי אפשר לגמרי להתאושש מהן. הספורטאים הוותיקים כנראה חוו בחייהם לפחות פציעה אחת שנגרמה כתוצאה מהאימונים שהם ביצעו. בהחלט מדובר במצב לא נעים, אבל עדיין במרבית המקרים באמצעות טיפול נכון ובעיקר טיפול מקצועי, ניתן לחזור מהר לשגרת אימונים והכי חשוב, להתגבר על הפציעה שפוגעת באיכות החיים. אז איך מתגברים על פציעות שנגרמו בעיסוק מספורט? יש כמובן הרבה מאד דרכים, נדבר על כמה מרכזיות שבהן.

טיפול בקולגן

הקולגן הוא למעשה חלבון מאד חשוב ומרכזי בגוף האדם. הוא אחראי בין היתר על בניית השיער, העור והציפורניים, וגם על בנייה של הגידים והעצמות בגוף, שהם בעצם איברים חשובים מאד בגוף האדם וכמובן שחיוניים מאד כשמדובר בכושר גופני. עם אבקות עשירות קולגן לספורטאים בשילוב נכון עם אמינות בעצימות נמוכה, ניתן באופן הדרגתי ובטוח למדי לבנות מחדש גידים ועצמות שנפגעו כתוצאה מאימון גופני. במקרים רבים בהם יש לבצע ניתוחים באיברים מסוימים שנפגעו עקב כושר גופני, ימליצו הרופאים על שימוש בקולגן בדרכים שונות כטיפול מסייע בזמן ההחלמה. מדובר בדרך מצוינת להחלמה הדרגתית ונכונה.

איך לטפל בפציעות הנגרמות מספורט

פיזיותרפיה

עם נחישות רבה ושמירה על אורח חיים בריא, ספורטאים רבים הסובלים מפציעות שבים להתאמן במהרה מבלי להתחשב בפציעה שעברו. הדבר הזה גורם לתופעה שנקראת בשפה פשוטה פציעות חוזרות. פציעות רבות, אפילו כאלה הנחשבות לקלות יותר, יכולות להימנע ולא להישנות באמצעות טיפול פיזיותרפי מקצועי. הפיזיותרפיסטים מוסמכים בטיפול בדיוק במקרים כאלו וזו גם הסיבה שכל קבוצת ספורט שהיא, לא משנה באיזה ענף, מחזיקה פיזיותרפיסט צמוד בשורותיה. הטיפול עשוי להיות ארוך, מורכב, מאתגר ובהרבה מקרים גם לא ממש נעים, אבל אם מבצעים אותו בהתמדה, הקפדה וזהירות, אפשר לשוב להתאמן במהרה.

ניתוחים והליכים כירורגיים

כשמדובר בפציעות הקשות והמורכבות ביותר, לעתים אין מנוס מהתערבות ניתוחית. בכל מקרה של פציעה שמרגישה חריגה וכואבת במיוחד לאחר פעילות ספורטיבית, מומלץ לגשת בהקדם האפשרי לבדיקה אצל הרופא. נכון, ישנן שיטות רבות וטובות שאינן קשורות לרפואה הקונבנציונלית שעוזרות לספורטאים להשתקם ולחזור לפעילות מלאה במהירות, אך עדיף לגשת אליהם אך ורק אחרי שנבדקתם אצל הרופא וכי הוא אישר שניתן לפנות לטיפולים נוספים. במקרים היותר קיצוניים, שיטות טיפול שונות הנעשות במקרים בהם יש צורך דחוף בהתערבות רפואית, עשויות להביא להחמרה נוספת במצב ואפילו לגרום להשבתה מוחלטת מכל פעילות ספורטיבית שהיא.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *