ניהול חדרי כושר דורש שימוש תדיר ברשת האינטרנט. ישנה תקשורת מול ספקים ולקוחות של העסק דרך אימיילים, מתן מידע ללקוחות פוטנציאליים וקיימים דרך אתר תדמיתי, אולי ניהול של עמוד ברשת חברתית ועוד. במקרים מסוימים, יש מי שמעבירים אימוני כושר, לפחות בחלקם, דרך האינטרנט (בוועידות וידאו). בכדי שפעילות זו תעבוד היטב ורצוף, אתם זקוקים לספק אינטרנט טוב. כך תבחרו ספק מתאים:

לתכנן היטב

גם אם אתם בתור חדר כושר מהווים עסק קטן למדי ולמרות שהנושא נראה פשוט יחסית, כדאי לתכנן בחירת ספק אינטרנט בצורה מסודרת. חשוב להבין ולאפיין עבור עצמכם, מה בדיוק אתם צריכים, להגדיר דרישות מינימום ומכסימום וכמה תהיו מוכנים לשלם. כמובן, לשם תכנון כזה, אתם צריכים להיות מודעים לכל מה שכרוך בחיבור כזה עבורכם. ראשית, ישנו היבט של סוג הספק לו אתם זקוקים. מדובר למעשה על שניים. לשם ההמחשה, Itc  ספק אינטרנט אשר מציע גם שירותי ספק אינטרנט (ISP) וגם שירותי תשתית לחיבור לאינטרנט. סביר שתגדירו לעצמכם, שדרוש לכם חיבור אינטרנט קווי לצוות, עם "מהירות הורדה" מסוימת ו"מהירות העלאה" מסוימת, רשת אלחוטית עבורכם ועבור האורחים וכן הלאה.

ספק אינטרנט לחדרי כושר: איך בוחרים ספק מתאים?

לבדוק, מה עוד דרוש וזמין

מחד, כדאי לכם לחשוב בצורה רחבה, האם ומה עוד דרוש לכם סביב חיבור כזה לאינטרנט. מאידך, כדאי לבדוק מה מציעים הספקים השונים, אשר במילא תבדקו את ההיצע שלהם כספקי אינטרנט. בתור ספק  itc מציעה למשל שירות אבטחה בשם אנטי ספאם iGuard. שירות זה מגן כנגד הורדת נוזקות למחשב. השימוש בו מקוון, ללא צורך בהתקנה מקומית של תוכנה ואף ניתן לנסותו בחינם למשך חודש. כמו כן, ITC מציעה שירות IPVPN, להגנה על התקשורת.

מחקר מעמיק על הספקים

חשוב להשקיע די זמן, לחפש מידע עדכני וחוות דעת על ספקי האינטרנט השונים שאיתם אתם שוקלים לעבוד. ככל שתוכלו להעריך בשלב זה את איכותם, מקצועיותם, הוותק, רמת השרות והתמיכה, כך תוכלו לבחור מביניהם יותר בקלות. מקור מרכזי לכך הוא אתרי הספקים, שם תקבלו מידע בסיסי על הוותק שלהם, המידה בה הם מכוונים לעבודה עם עסקים ועוד. מעבר לכך, ישנן חוות דעת על הספק, שתוכלו למצוא באינטרנט ומניסיונם של אנשים שאתם מכירים. חוות דעת מומלץ כידוע לקחת בעירבון מוגבל, אך הן עשויות בכל זאת לסייע להחליט.

צמצום האפשרויות והשוואה

את רשימת הספקים האיכותיים שגיבשתם, תוכלו לדרג לפי רמתם. בשלב ראשון, תרצו לצמצם את הרשימה רק לספקים אמינים כמו ספקית אינטרנט itc למשל. בהמשך, תרצו להוסיף ולצמצם אותה, בהתאם להתאמת הספקים למה שאתם מחפשים. הדבר יתאפשר, בין השאר באמצעות השוואה של חבילות ומחירים.

בחירה חכמה וניסוי

לבסוף, יגיע הזמן לבחור באופן חכם, את הספק שהוא גם איכותי וגם נראה כמתאים לכם ביותר. לאחר קבלת החלטה סופית, תוכלו לנסות את הספק. ניסוי זה, לא צריך להיות "גישוש באפילה". את רמת החיבור שאתם מקבלים, תוכלו למדוד מספרית. תוכלו לבדוק ולוודא, שאתם אכן מקבלים את מהירות הגלישה שעליה שילמתם ומקבלים זאת באופן קבוע. רמת שירות ותמיכה, פחות קל למדוד ולהעריך באופן מספרי. עם זאת, ניתן וחשוב להעריך גם את זה. מדובר בתהליך מתמשך, שרצוי לבצע באופן שיטתי, כחלק מהערכת הספקים שלכם בכלל. ובמידה ולא מרוצים? כיום קל יחסית לנסות ספקים שונים ולעבור בין ספקים. אין צורך להתפשר על איכות.

לסיכום

לכל חדר כושר מומלץ להשלים את מערך הספקים האיכותי שלו, עם ספק אינטרנט איכותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *