הוצאת אנרגיה ביחד עם הכלב מהווה דרך מצוינת לחזק את הקשר אך גם להיכנס לכושר. כיצד תוכלו להתחיל להתאמן עם הכלב ולהגיע לתוצאות? להלן הפרטים.

בעלי כלבים? זה הזמן לצאת לאוויר הפתוח ולהתחיל להתאמן בצוותא

אחת הסוגיות שמטרידות הכי הרבה בעלי כלבים היא איך מוציאים אנרגיה לכלב, בייחוד אם מדובר בגזעים שזקוקים לכך כמו אוויר לנשימה. לא פעם אתם כבעלי כלבים בוודאי לוקחים את הכלב לגינה או משחקים איתו בבית, אבל האם חשבתם לקחת את החבר הכי טוב שלכם איתכם לאימון? מסתבר שמדובר באחד הטרנדים החמים, ועדות לכך ניתן למצוא ברחבי הארץ ובעיקר בטיילת תל אביב. תל אביב נחשבת לעיר הכלבים הרשמית – כל אדם שלישי מחזיק בבעלותו כלב, ולא נדיר למצוא בכל שעות היום נשים וגברים שרצים ביחד עם הכלבים. מדובר בדרך מצוינת להעצים את החיבור האישי כמו גם לפרוק אנרגיה, כל זאת בשילוב של אורח חיים בריא אשר יכול בהחלט לתרום לעידוד אורח חיים בריא. אולם, שימו לב כי לפני שאתם מחליטים לצאת לאימון, נדרש לבצע רכישה של קולר ורצועה המותאמת לאימון כושר. קולרים לכלבים ניתן לרכוש אונליין, ובהתאם לכך לחסוך זמן בתהליך הרכישה. מדדו היטב את היקף ראשו של הכלב ובהתאם לכך בחרו בקולר איכותי עם רצועה אותה ניתן לקשור למותניים, כך שהפעילות הספורטיבית תתבצע באופן נוח גם לכם אבל בעיקר לכלב שלכם.

אימון כושר עם הכלב הרבה יותר יעיל משחשבתם

הגברת המוטיבציה באמצעות אימון כושר עם הכלב

לא מעט מאיתנו בסיום יום ארוך מעדיפים להימרח על הספה, במקום לצאת ולבצע פעילות ספורטיבית כמו הליכה או ריצה. ניתן לנצל את החבר הכי טוב שלנו לטובת הגברת המוטיבציה, כל זאת בתנאי כי הכלב בריא וכשיר לפעילות ספורטיבית. מחקרים מצאו כי בעלי כלבים בעלי סיכוי נמוך יותר לפתח דלקות ואפילו שבץ מוחי בשל העובדה כי הם מבצעים יותר פעילות גופנית מאשר אנשים שלהם אין כלבים, ולמעשה חיים יותר מאשר אנשים שאין להם כלב. במידה ואתם מחזיקים במנוי פעיל לחדר כושר וללא ממשים אותו או לחילופין קובעים עם חברים לצאת לריצה/הליכה ולא עושים את זה באמת, זה הזמן לנצל (לטובה!) את החבר על ארבע לטובת אימון שמסייע גם לכם וגם להם, כמו גם מגביר את ההנאה כתוצאה מהאימון המשותף פי שניים מאשר הייתם מבצעים את האימון לבדכם.

דגשים חשובים לקראת אימון עם הכלב

מומלץ להתאים את האימון לגזע של הכלב, מתוך מטרה למנוע שחיקה של השרירים או מאמץ יתר שעלול להוביל להתייבשות או לפציעות. נוסף לכך, בדקו מראש את מזג האוויר והעדיפו שלא לצאת לפעילות ספורטיבית עם הכלב בימי הקיץ החמים בשל העובדה כי כלבים סובלים מחום בעקבות הפרווה וכפות הרגליים הרגישו. לכן, עדיף לצאת לאימון בשעות הבוקר או הערב המאוחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *